סקי בסלובניה – האתרים הכי שווים

סלובניה שוכנת באלפים היוליאניים, היא בעלת מסורת עתיקה בארגון הנופש החורפי. אתרי הסקי שלה מאוד אטרקטיביים עבור מנהלי אורח חיים בריא. ללא ספק מימדיהם שונים מאוד מהאתרים השוויצריים, הצרפתיים או האוסטריים. אף על פי כן יש כאן ניסיון עשיר ואיכות ארגון נופש גבוהה והמחירים נמוכים משמעותית. היתרון הבולט של אתרי הסקי הסלובניים זו האפשרות לשלב את הספורט החורפי עם הטיפולים במרכזי הספא עם המים התרמיים.

סקי בסלובניה - האתרים הכי שווים

יתרונות של אתרי הסקי בסלובניה

חופשה משפחתית

כל אתר סקי שבאלפים הסלובניים יכול להתאים לחופשה משפחתית. כל אחד מהם מציע לא רק מסלולים כחולים (או שחורים, מרשימים יותר), אלא גם מסלולים למתחילים, מסלולים באורך 300 מטרים, בתי ספר לסקי וגם מסלולים לילדים עם תשתיות מתאימות.

נגישות

לכל אתרי הנופש הסלובניים אפשר להגיע בתחבורה. כמעט כולם נמצאים בקרבת ערים או מרכזי תיירות (בהתחשב בגודלה של המדינה, זה די הגיוני).

מבחר רחב של מלונות

רשת מפותחת של בתי מלון ודירות מבטיחה מקומות מגורים לכל תקציב וטעם.

קומפקטיות

שטחה הקטן של סלובניה הוא בהחלט אחד היתרונות. מדרונות ההרים מביאים את התיירים אל חוף הים או אל אתרי הבריאות התרמיים. ב-10 ימי חופשה תוכלו לבקר בשלושה אזורי אקלים ובכל אחד מהם הנופש יהיה נפלא באותה מידה.

מחירי הסקי בסלובניה זולים יותר מאתרי הסקי בצרפת, אוסטריה ושוויץ

כאמור חופשת הסקי בסלובניה נגישה מהבחינה הכלכלית לציבור הרחב והמחירים יותר נוחים ממדינות אירופה מערבית אחרות אך מסלולי גלישה פחות מפותחים ולכן, פחות מתאימים לגולשים מקצועיים.

סלובניה מציעה כ-15 אתרי סקי שונים. הפופולריים ביותר הם קרנסקה גורה, בובץ, הרי פוחוריה במריבור, רוגלה וטרמה זרצ'ה, קרבבץ, צרקנו ובוחין.

קרנסקה גורה

אחד מאתרי הסקי הפופולריים והאופנתיים ביותר שבסלובניה השוכן בגובה של 810 מטרים מעל פני הים, לא רחוק מהגבול עם איטליה ועם אוסטריה. זהו המקום האידאלי לגולשי סקי מתחילים ולחופשה עם ילדים. המרחק מהאתר לשדה התעופה ברניק הוא 60 קילומטר וללובליאנה – 90 קילומטרים.

קרנסקה גורה

באתר שלושה מרכזי סקי: קרנסקה גורה, פודקורן ופלניצה. מסלולי הסקי נמצאים הן במדרונות ההרים הקרובים לאתר הנופש, הן במרחק של 3 קילומטר מהכפר. בנוסף לכך, האתר מציע ליהנות מהמסלולים המוארים בלילה (מ-19:00 עד 22:00). למעוניינים בסקי למרחקים מוצעים מסלולי מישור באורך כ-40 קילומטרים. אורכו של המסלול באתר פלניצה 0.3 קילומטרים, כאן פועלת מעלית גרירה ויש אפשרות לגלוש מגובה של 900 מטרים. בנוסף לכך, בפלניצה נמצאת אחת ממקפצות הסקי הגדולות בעולם. כאן נערכות אליפויות העולם בקפיצות סקי. בסוף כל שנה בקרנסקה גורה נערך אחד השלבים בתחרות גביע העולם בסקי הרים.

בובץ

בובץ הוא האתר היחיד בסלובניה עם מסלולים בגובה למעלה מ-2000 מטרים. האתר שוכן במערב של הפארק הלאומי טריגלב, בגובה של 480 מטרים מעל פני הים, על הגבול המשותף של סלובניה, איטליה ואוסטריה. המרחק מהאתר לשדה התעופה הבין-לאומי ברניק הוא 160 קילומטר וללובליאנה – 136 קילומטרים. עונת הסקי כאן נפתחת בתחילת דצמבר ונסגרת בסוף אפריל.

מסלולי הסקי נמצאים על מדרונות ההר קנין. אל מקומות הגלישה הגולשים מגיעים ברכבל. המרחק מהרכבל למלונות – קילומטר אחד. בנוסף לכף, באזור פועל שירות אוטובוסים סדיר. עבור גולשי הסקי למרחקים פרושים מסלולים באורך למעלה מ-60 קילומטרים. לגולשים המתחילים ולילדים יתאים המסלול רבלניק הנמצא במרחק של 800 מטרים מבובץ. במקום פועל רכבל.

למי שעושה את צעדיו הראשונים בסקי יתאים המסלול צזסוצ'ה הנמצא במרחק של 3 קילומטרים מבובץ. כאן המסלולים אינם עולה על 300 מטרים ושינוי גובה מסתכם ב-100 מטרים בלבד. תוכלו להגיע לכאן באוטובוס. דמי הנסיעה כלולים בדמי העליה לרכבל.
הגולשים המקצועיים יותר יוכלו לבחור במסלול קרניצה. הגלישה כאן מומלצת רק עם מדריך מלווה.

בוחין

מצב השלג באתר בזמן אמת:

האתר שוכן באלפים בגובה של 520 מטרים מעל פני הים, על חוף אגם בוחין המופלא, בקרבת טריגלב, הפסגה הגבוהה ביותר של סלובניה ושל האלפים היוליאניים (2864 מטרים). האתר ממוקם במרכזו של הפארק הלאומי טריגלב. המרחק מהאתר לשדה התעופה ברניק הוא 64 קילומטר וללובליאנה – 80 קילומטרים. אזור הסקי בוחין כולל מספר מרכזי סקי, הפופולריים ביותר הם ווגל, קובלה וסורישקה פלנינה.

ווגל זאת רמה הנמצאת על רכס גבוה (1540­–1880 מטרים). האזור מושלג מאמצע דצמבר עד תחילת אפריל. כאן תוכלו ליהנות מגלישה על מזחלות (1000 מטרים), מסנובורד, מגלישה לילית, מפרי-רייד וגם ללמוד בבית ספר לסקי. זהו האתר האידאלי עבור נופש משפחתי עם ילדים וגם עבור גולשי סקי ברמות מיומנות שונות.
במרחק של 12 קילומטר מהאתר בוחין, בגובה של 550-1480 מטרים, ממוקם מרכז סקי קובלה המצויד במערכות להפקת שלג מלאכותי. האתר מציע ליהנות ממסלול גלישה על מזחלות (1000 מטרים), מגלישה על סנובורד וגם ללמוד בבית ספר לסקי.

מרכזי סקי בשם סורישקה פלנינה נמצא במרחק של 15 קילומטר מבוחין, בגובה של 1280-1549 מטרים. אורך המסלולים באתר הוא 8 קילומטרים. כאן תוכלו ליהנות ממסלול של סקי מישור באורך 3 קילומטרים. המרכז יתאים יותר לגולשים מתחילים ולנופש משפחתי.

קרבבץ

קרבבץ הוא אחד האתרים היוקרתיים ביותר בסלובניה. מרחקו מלובליאנה 30 קילומטרים. יתרונותיו הרבים של קרבבץ צוינו על ידי האות "פתית שלג קריסטלי" ועל ידי למעלה מ-50 פרסים אחרים. כאן המסלולים פרושים בגובה של למעלה מ-1450 מטרים, פועל בית ספר לסקי ולסנובורד. כך גם, פועלת רשת של חנויות ומסעדות.

אתר סקי קרבבץ בסלובניה

הרי פוחוריה במריבור

הרי פוחוריה במריבור הוא אתר הסקי הגדול והפופולרי ביותר בסלובניה, שנמצא במרחק של 6 קילומטרים מהעיר מריבור (נסיעה של 10 דקות) ובמרחק של 17 קילומטרים מהגבול עם אוסטריה. מריבור היא העיר השנייה בגודלה בסלובניה. כבר למעלה מ-30 שנה נערכת כאן תחרות גביע העולם בסקי. בהרי פוחוריה במריבור נמצא המסלול המואר הארוך ביותר באירופה שאורכו 4.5 קילומטרים. מדי שנה כאן מתקיים אחד השלבים באליפות הנשים הנקראת "השועל המוזהב". באתר הזה כל גולש יוכל למצוא מסלול לפי טעמו.

רוגלה

רוגלה הוא המרכז האולימפי הראשון בסלובניה שבו מתאמנות קבוצות מכל רחבי אירופה. האתר נמצא בגובה של 1517 מטרים מעל פני הים, בפסגת ההר ובתחילת המסלולים, ומציע הזדמנויות מצוינות לעוסקים בסוגים שונים של הספורט החורפי. לעיתים קרובות מתקיימות כאן תחרויות בין-לאומיות שונות. האתר מציע בעיקר מסלולים כחולים ואדומים.

צרקנו

אתר סקי צרקנו ממוקם בגובה של 323 מטרים מעל פני הים, בין האלפים לבין החוף האדריאטי. האתר יתאים יותר לגולשים המתחילים – מסלולים מצוינים פרושים על מדרונות מתונים, פועל בית ספר לסקי, עובדים מדריכים מנוסים. לא תראו כאן מסלולים שחורים בכלל.

אתר סקי צרקנו

עונת הסקי נמשכת מדצמבר עד מרץ. כאן נמצא מסלול לסקי למרחקים ולסקי מישור (1500 מטרים) וגם מסלול מעגלי לתחרויות סקי (1550 מטרים).

לסיכום, חופשת הסקי בסלובניה מושלמת לזוגות, למשפחות ולגולשים ברמה התחלתית ובינונית. המחירים יותר זולים ממדינות סקי אחרות. קל ונוח מאוד לשלב סקי עם טיולים בארץ היפה והקומפקטית הזאת. יש מבחר גדול של מלונות ובתי הארחה לכל טעם ותקציב, האוכל טעים והאנשים נחמדים.